Dishwasher

Pomivalni stroj by kevindooley via Flickr

Današnje dni je pomivalni stroj v bistvu nenadomestljiv v vsakem gospodinjstvu. Njegova varčnost in ekonomičnost, povezana s perfektno oprano posodo, je mnogim ženam po svetu pokazala, da je ročno čiščenje posode mimo. Če je bilo še včasih ročno pranje posode edini način čiščenja posode, potem je to danes mimo. Osrednja prednost pranja posode v pomivalnem stroju je, da je posoda umita veliko hitreje, s čiščenjem pa so združeni nižji stroški. To pa je osrednji razlog, zakaj se stotera gospodinjstva po vsem svetu danes odločajo za naročilo in uporabo pomivalnega stroja.

Pomivalni stroji nas razbremenijo mukotrpnega ročnega pranja jedilnega pribora , ob tem pa nam privarčujejo nekaj denarja. Prednosti pomivalnih strojev, ki se jih splača izkoristiti:

• zmanjšana poraba vode
  • energijski prihranek
  • racionalnejša izraba našega prostega časa

Ena izmed glavnih ugodnosti pomivalnih strojev je, da zapravijo bistveno manj vode, kot pa jo potrošimo pri ročnem pranju posode. Velik pa je tudi prihranek časa. Ročno pranje posode je res nezanimivo in traja veliko dlje časa kot pa čiščenje v pomivalnem stroju. Današnji pomivalni stroji pa so energetsko veliko bolj varčni in pri čiščenju posode prihranijo ogromno energije. Moderni pomivalni stroji tako za eno čiščenje potrošijo od 15 do 28 litrov vode ter 1,1 do 1,8 kWh električne energije.

Kako pomivalni stroji funkcionirajo?
Princip, po katerem funkcionirajo pomivalni stroji, je čisto enostaven. Najprej posodo, ki jo pred pomivanjem splaknemo s toplo vodo, naložimo v pomivalni stroj. Nato jo voda pod pritiskom, v kateri je čistilno sredstvo, natančno pomije. Močni vodni curki so usmerjeni tako, da temeljito sperejo vsak kos posode. Na takšen način je lahko posoda sprana veliko bolje, kot pa bi nam to uspelo pri ročnem pranju posode.

Zakaj bi še pomivali posodo z rokami, če se lahko tega rešite?

Če ste še danes eden izmed onih, ki posodo čistijo ročno, potem je pravi čas, da temu naredite konec. Z nabavo pomivalnega stroja boste privarčevali ne samo čas, ampak tudi precej energije ter denarja, ki pa ga tako ali tako ni nikoli zadosti. Če še vedno razmišljate, da pomivalni stroj ni za vas, potem se motite. Namesto, da bi po naslednjem kosilu namenili dve uri ročnemu čiščenju posode, si lahko ta čas namesto tega ogledate nogometno tekmo ali se odpravite na prečudovit pohod.